Maciej Żukiewicz o linii Podologic Sport na BiegamBoLubię

Kiedy jakiś produkt trafia do mnie na testy, istnieje małe prawdopodobieństwo, że był testowany bardziej ekstremalnie na biegaczach, zanim został wypuszczony na rynek. Czy linia Podologic Sport przeznaczona do pielęgnacji stóp – tak ważnych dla biegacza – zdała ekstremalny sprawdzian?

Moja praca to częste przemieszczanie się w biegowy sposób, na różnych nawierzchniach, w różnych temperaturach, przy różnej wilgotności na różnych, jednak przeważnie długich lub bardzo długich dystansach. Podczas biegowych wyjazdów często wyruszam rano i dopiero po całym dniu przygód przychodzi czas na kąpiel. Jednego dnia buty są mokre od deszczu, innego jest sucho jak pieprz a do skarpet dostaje się piasek, jeszcze innego, ma się wrażenie, że stopy zaraz zagotują się od środka. W takich warunkach ciężko jest, aby skóra stóp była w dobrej kondycji.
W złej jednak być nie powinna, bowiem niezwykle uprzykrza to życie, jeśli akurat ta część ciała to główne narzędzie pracy.

Jako trener akcji BBL, grup amatorskich niejednokrotnie otrzymujemy różnorakie produkty do testów. Spoglądam wtedy zawsze na ów produkt dość krytycznie, bowiem wchodzę w rolę ewentualnego odbiorcy, czyli mojego zawodnika. Zawsze zadaje sobie pytanie, czy coś się zmieniło na lepsze, gdy ten produkt pojawił się na mojej biegowej drodze? Zabrałem, zatem linię produktów od Podologic Sport w moje biegowe podróże, aby sobie na to pytanie odpowiedzieć.

[…]

Wyroby medyczne od Podologic Sport można podzielić na produkty, które zwalczają nieprzyjemny zapach oraz przeciwdziałają nadmiernej potliwości, produkty walczące ze zmianami skórnymi tj. odciskami, modzelami oraz nadmiernym rogowaceniem oraz produkt bardziej profilaktyczny, ale również zapobiegający infekcjom grzybiczym. W zależności od tego, z jakimi problemami się zmaga się dana stopa biegacza jesteśmy w stanie znaleźć coś dla siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ >>