Naturalna pielęgnacja włosów – zadbaj o mikrobiom skóry głowy

MIKROBIOM SKÓRY – CO TO JEST?

 

Ciało człowieka zawiera około 1014 (sto bilionów !) mikroorganizmów, czyli 10 razy więcej niż własnych komórek. Codziennie na naszej skórze, w przewodzie pokarmowym i w jamie ustnej nosimy łącznie około 2 kg bakterii.

Zespół wszystkich mikroorganizmów, które zasiedlają powierzchnię naszego naskórka nazywany jest mikrobiomem skóry. Utrzymywanie go w odpowiedniej równowadze jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu

 

Skóra człowieka to największy organ ludzkiego ciała . Jedną z jej podstawowych funkcji jest ochrona naszego organizmu przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych – patogenów. Niezwykle istotnym czynnikiem warunkującym jej działanie ochronne, jest obecność na jej powierzchni drobnoustrojów symbiotycznych względem naszego ciała, które stanowią pierwszą linię obrony przed patogenami. Niestety Ci ,,niewidzialni przyjaciele’’ mogą żyć jedynie w specyficznych warunkach, które łatwo zostają zaburzone poprzez działanie czynników takich jak:

 

  • brak odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV,
  • zanieczyszczenie środowiska,
  • częste antybiotykoterapie,
  • stres,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry i włosów,
  • niewłaściwe odżywianie i inne.

 

Kiedy liczba dobrych mikroorganizmów spada, ich miejsce zajmują wrogie patogeny. Wówczas skóra traci swoje naturalne piękno i mogą pojawić się problemy takie jak podrażnienia, zaczerwienienie, wysypka, łupież i inne.

 

 

Ciekawostki:

  • naszą skórę zamieszkuje ponad 100 mikroorganizmów na 1cm2
  • mikrobiom każdego człowieka jest unikalny – podobnie jak linie papilarne czy kod DNA

 

 

 

MIKROBIOM SKÓRY GŁOWY – JAK O NIEGO DBAĆ?

Aby cieszyć się pięknymi i zdrowo wyglądającymi włosami, należy odpowiednio zadbać o mikrobiom skóry głowy. To właśnie on odpowiedzialny jest za jej prawidłowe funkcjonowanie. Konsekwencją zaburzenia równowagi mikrobiomu skóry głowy mogą być  stany zapalne, wypadanie włosów czy łupież.

 

 

ODPOWIEDNIO DOBRANE KOSMETYKI TO PODSTAWA

Naukowcy zauważyli, że niewłaściwa pielęgnacja skóry i włosów, w tym używanie zbyt agresywnych preparatów myjących, może wpływać negatywnie na naturalny mikrobiom skóry głowy. Dlatego też tak ważne jest stosowanie kosmetyków o zoptymalizowanym składzie.

Nowa linia do pielęgnacji włosów Nivelazione skin therapy NATURAL oparta jest na innowacyjnej technologii łączącej ekstrakty roślinne oraz składniki aktywne, które wspierają naturalny mikrobiom skóry głowy, poprawiają funkcje barierowe i pozwalają utrzymać ją w dobrej kondycji. Linia ta zaprojektowana została kompleksowo, aby odpowiedzieć na najbardziej dokuczliwe problemy z włosami i skórą głowy.

 

 

SKŁADNIKI AKTYWNE W LINII NIVELAZIONE SKIN THERAPY NATURAL  

Produkty z linii NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL posiadają bogatą, silnie skoncentrowaną formułę zawierającą składniki post- i prebiotyczne.

Pierwszy z nich to Lactobacillus Ferment będący naturalnym postbiotykiem. W wyniku jego działania, bytujące na skórze dobre bakterie, przyczyniające się do jej prawidłowego funkcjonowania, mają znacznie większe szanse żywotności. Jednocześnie surowiec ten ogranicza rozwój patogenów wpływających na pogorszenie się kondycji naskórka. Lactobacillus Ferment sprawia, iż skóra głowy utrzymywana jest w dobrej kondycji, dzięki czemu włosy również zyskują zdrowy wygląd.

Produkty z linii Nivelazione Skin Therapy NATURAL wzbogacone są również w substancje prebiotyczne takie jak inulina oraz gluko-oligosacharydy będące pożywką dla naturalnej flory bakteryjnej naskórka. Prebiotyki sprawiają, iż korzystne bakterie bytujące na skórze rozwijają się szybciej niż mikroorganizmy chorobotwórcze. Utrzymując mikrobiom w równowadze, przyczyniają się do odbudowy bariery ochronnej skóry głowy, dzięki czemu staje się ona mniej podatna na przesuszenie i powstawanie podrażnień.