Niezbędnik biegacza

Niemożliwe nie istnieje….tylko czasem boli

Doświadczeni biegacze twierdzą, że bieganie długo dystansowe polega na tym, że biegniesz aż boli, a potem … biegniesz dalej.
Wysoka ilość adrenaliny oraz oksytocyny (hormon szczęścia), która wydziela się w trakcie rywalizacji na trasie biegowej sprawia, że odczucie bólu jaki nam towarzyszy jest mniejsze. Poza tym, w przypadku zawodów trudno nam pogodzić się z myślą, że nie ukończymy biegu i wrócimy do domu bez upragnionego medalu.

Natomiast często jesteśmy zmuszeni przerwać trening z powodu poważnej kontuzji, której towarzyszy ból i brak możliwości dalszego, sprawnego poruszania się. W przypadku problemów takich jak zwichnięcia stawów, stłuczenia mięśni czy innych urazów wymagających szybkiej interwencji polecany jest SPRAY CHŁODZĄCY na urazy, kontuzje i stłuczenia po treningu PODOLOGIC Sport. Możemy po niego sięgnąć w celu szybkiej redukcji bólu, ale także w przypadku konieczności schłodzenia zmęczonych mięśni i przyniesienia im ulgi po wzmożonym wysiłku fizycznym. Im szybciej zareagujemy, tym większa szansa na powrót do pełnej sprawności. Warto w zależności od aktualnej sytuacji nawet przy mniejszych urazach zamienić cele biegowe na te związane z rehabilitacją. Kilka dni przerwy w intensywnych treningach nie zrujnuje formy, a istnieje duża szansa, że proste ćwiczenia innych partii ciała i streching usprawnią proces regeneracji mięśni.

CZYTAJ DALEJ>>