Naturalna pielęgnacja włosów – najwyższa forma ochrony naturalnego mikrobiomu skóry

Ciało człowieka składa się z około 100 bilionów mikroorganizmów, czyli jest ich 10 razy więcej niż naszych własnych komórek. Codziennie na naszej skórze, w przewodzie pokarmowym i w jamie ustnej nosimy łącznie około 2 kg bakterii zarówno tych „dobrych” jak i tych patogennych. Drobnoustroje przyjazne dla naszej skóry znajdujące się na naszej skórze stanowią pierwszą linię obrony przed patogenami. Dlatego utrzymanie prawidłowego mikrobiomu na naszej skórze jest niezwykle ważne dla funkcjonowania całego naszego organizmu.

Niestety takie czynniki jak stres, zanieczyszczenie środowiska częsta antybiotykoterapia, brak odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV czy częste używanie preparatów dezynfekcyjnych wpływa na zaburzenie równowagi naszego naturalnego mikrobiomu. Dlatego tak ważne jest codziennie dbanie o odpowiednią pielęgnacje naszej skóry i używanie preparatów, które wpływają na rozwój „dobrych” bakterii na powierzchni naszej skóry.

Zaburzenia mikrobiomu skóry człowieka mogą objawiać się poprzez:

 • przewlekłe przesuszenie skóry
 • uciążliwy świąd i pieczenie
 • „mikroranki” spowodowane ciągłym drapaniem
 • częste podrażnienia
 • występowanie łupieżu
 • pojawianie się na skórze grudek, krostek
 • nużyce – choroba objawiająca się swędzącymi grudkami i wypadaniem włosów

 

Nivelazione skin therapy Natural to pierwsza na rynku polskim linia dermokosmetyków, która wspomaga naturalny mikrobiom. Zawarty w preparatach kompleks synbiotyczny Lactobaccilus Ferment oraz inulina i gluko-oligosacharady wpływają na prawidłowe funkcjonowania skóry głowy.

 

Lactobacillus Ferment jest naturalnym probiotykiem . W wyniku jego działania, bytujące na skórze dobre bakterie, przyczyniające się do jej prawidłowego funkcjonowania, mają znacznie większe szanse żywotności. Jednocześnie surowiec ten ogranicza rozwój patogenów wpływających na pogorszenie się kondycji naskórka.

Lactobacillus Ferment sprawia, iż skóra głowy utrzymywana jest w dobrej kondycji, dzięki czemu włosy również zyskują zdrowy wygląd.

Lactobacillus Ferment jest zdolny do ograniczenia wzrostu patogennych mikroorganizmów poprzez zakwaszenie środowiska. Wytwarza również nowe peptydy przeciwdrobnoustrojowe, znane jako bakteriocyny, które są w stanie zapewnić szerokie spektrum ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Produkty wzbogacone są również w substancje prebiotyczne takie jak inulina oraz gluko-oligosacharydy będące pożywką dla naturalnej flory bakteryjnej naskórka.

Prebiotyki sprawiają, iż korzystne bakterie bytujące na skórze rozwijają się szybciej niż mikroorganizmy chorobotwórcze..

Prebiotyk działa właściwie jako suplement diety dla dobrych bakterii, podczas gdy bakterie patogenne nie mogą strawić prebiotyku. W obecności prebiotyku przyjazne bakterie szybciej się odradzają i rosną, a szkodliwe są redukowane.

probiotyk + prebiotyk = synbiotyk

NAJWYŻSZA FORMA OCHRONY NATURALNEGO MIKROBIOMU SKÓRY

Utrzymując mikrobiom w równowadze, przyczyniamy się do odbudowy bariery ochronnej skóry głowy, dzięki czemu staje się ona mniej podatna na

 • przesuszenie
 • powstawanie podrażnień
 • świąd i uciążliwe pieczenie
 • „mikroranki” spowodowane ciągłym drapaniem
 • występowanie łupieżu
 • pojawienie się na skórze grudek i krostek

 

Jowita Moń
Senior Brand Manager
Instytut Dermokosmetyków IDEEPHARM